Aktivnosti na izgradnji i modernizaciji infrastrukture za profesionalni i rekreativni sport u gradu Tuzli obradovao je sve ljubitelje sporta. 

U Tuzli počela gradnja sportsko-rekreativnog centra Kužići
Foto: Screenshot | Početak izgradnje sportsko-rekreativnog centra

Svjesni važnosti zdravog načina života, rekreacije i sporta, iz Tehnograd Company početkom godine najavili su početak realizacije najnovijeg projekta – sportsko-rekreativnog centra u naselju Kužići, Tuzla.

Ovaj kompleks obuhvata više od četiri dunuma zemljišta, koje će biti iskorišteno za stvaranje modernih sadržaja namijenjenih sportu, rekreaciji i druženju.

[facebook_video]https://www.facebook.com/reel/1182206860209359[/facebook_video]

Radovi na navedenom lokalitetu su započeli, u prvoj fazi se mehanizacijom priprema teren te asfaltiraju pristupni putevi i parking prostor.

U okviru centra planirana je izgradnja: 

- Fudbalski teren – za sve ljubitelje nogometa i timske igre,

- Teniski teren – prilagođen svim uzrastima, od rekreativaca do profesionalaca,

- Višenamjenska sportska dvoranu – za održavanje raznovrsnih sportskih aktivnosti i događaja.

Podsjećamo, iz Tehnograd Company najavili su i da će teniski tereni sa lokacije Sjenjak biti preseljeni na novu, unaprijeđenu lokaciju u Čaklovićima.

Vezani članak Dobra vijest za sportiste: U Tuzli će se graditi teniski centar sa 10 otvorenih i 3 zatvorena terena

Na novoj lokaciji planirana je značajna ekspanzija koja uključuje izgradnju čak 10 otvorenih i tri zatvorena teniska terena, čime će se dodatno unaprijediti sportski sadržaji za sve ljubitelje tenisa.