Tuka nakon srebra: Ljudi presretan sam, vaša podrška mi je bila vjetar u leđa

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka ostvario je historijski uspjeh osvojivši srebrenu medalju na Svjetskom prvenstvu u Dohi, odnosno naslov viceprvaka svijeta na 800 metara.

U izuzetno jakoj konkurenciji Tuka je istrčao najbolji rezultat u sezoni te na kraju osvojio drugo mjesto, što mu je najveći uspjeh u karijeri, nakon bronze na SP-u u Pekingu 2015. godine.

Od početka je Tuka držao ritam sa vodećim takmičarima ove izuzetno brze trke, a prvih 400 metara završio je na trećoj poziciji. U drugom krugu pojačao je tempo i ubrzo preuzeo drugo mjesto koje je sačuvao do kraja zahvaljujući dobrom finišu.

– Ljudi, srebreni sam. Presretan sam. Hvala Bogu na svemu. Riječima ne mogu opisati osjećaje. Hvala vam i volim vas…
Vaša podrška mi je bila vjetar u leđa – kratko je poručio Tuka nakon utrke na svom Facebook profilu.