Kroz sport se šalje važna poruka o važnosti uključivanja, jednakih mogućnosti i razvoja sportskog duha kod mladih.

Foto: Grad Tuzla

Na stadionu Tušanj jučer je održana Treća "Tuzlanska olimpijada", koja je okupila veliki broj učesnika, mladih sportista i atletičara iz različitih sredina.

Organizatori manifestacije su Atletski klub "Sloboda Tehnograd" i Specijalna olimpijada Bosne i Hercegovine, koji su i ove godine kroz sport poslali poruku o važnosti uključivanja, jednakih mogućnosti i razvoja sportskog duha kod mladih.

Manifestaciju je otvorio gradonačelnik Tuzle Zijad Lugavić, koji je istakao značaj ovakvih događaja za zajednicu i razvoj sporta.

"Želim da čestitam Atletskom klubu Sloboda Tehnograd na organizaciji Treće tuzlanske olimpijade, koja je okupila veliki broj učesnika, mladih sportista i atletičara. Oni promovišu i šalju poruku o tome koliko je sport važan za razvoj jednog društva. I daju nama još jedan dodatni zadatak i jednu dodatnu obavezu da mi kao lokalna zajednica, ali isto tako i svi drugi nivoi vlasti, imamo još veću obavezu da gradimo sportsku infrastrukturu kako bismo obezbijedili još bolje uslove za razvoj naših sportista i za ostvarivanje još boljih rezultata, kako na državnom tako i na međunarodnom nivou", kazao je gradonačelnik Lugavić.

Grad Tuzla upućuje čestitke svim učesnicima i organizatorima, ističući mlade ljude koji svojim entuzijazmom i energijom daju posebnu snagu ovom gradu.

Tuzla će i dalje biti snažan oslonac sportu i mladima, jer upravo oni donose nadu, inspiraciju i vjeru u ljepšu budućnost.