Utorak, 19. Marta 2024.

Tarik Omeragić ostvario do sada najbolji plasman za BiH u brzom klizanju na evropskim i svjetskim prvenstvim

Seniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine u brzom klizanju (short track) Tarik Omeragić ostvario je zapažen nastup na Evropskom prvenstvu u Debrecenu.

U konkurenciji 44 najbolja brzoklizača Evrope, prvog dana EP-a na 1.500 m ušao je u polufinale, a drugog dana u ovoj diciplini, odličnom vožnjom u polufinalu, izborio je nastup u Finalu B u kome je osvojio 7. mjesto.

U ukupnom plasmanu na 1.500 m zauzeo je 14. mjesto, što je do sada najbolji plasman za BiH u brzom klizanju na evropskim i svjetskim prvenstvima. Također, ovaj plasman bh. reprezentativca omogućio je Savezu klizačkih sportova BiH da naredne klizačke sezone na Evropskom prvenstvu ima dva svoja predstavnika.

I u drugim disciplinama (500 i 1000 m), Omeragić je imao dobar nastup. Na 500 m je dva puta popravljao lični rekord i na kraju je u toj trci zauzeo 22. mjesto, saopćeno je iz Saveza klizačkih sportova BiH.