Srijeda, 24. Aprila 2024.

Solidni rezultati atletičara AK ‘Sloboda Tehnograd’ u Zenici

Atletičari kluba “Sloboda Tehnograd” proteklog vikenda su nastupali na prvenstvu Bosne i Hercegovine za juniorke i juniore u Zenici i ostvarili su dobre rezultate.

Takmičili su se u deset disciplina, a najuspješniji su bili Ervin Rahmanović, Mirza Kasumović i Monika Tončević, osvojivši titule državnog prvaka u disciplinama u kojim su se takmičili.

Rahmanović je osvojio titulu državnog prvaka u disciplini 110 metara s preponama, te srebrenu medalju u trci na 100 metara. Kasumović osvojio je titulu državnog prvaka u trskoku, dok je Tončević postala prvakinja Bosne i Hercegovine u trci na 3.000 metara, a u trci na 1.500 metara osvojila je treće mjesto.

Takmičenje je bilo izborno za predstojeće balkansko prvenstvo u Rumuniji, saopćeno je iz Atletskog kluba “Sloboda Tehnograd”. (Tuzlanski.ba)