Pogledajte kako je Lana Pudar osvojila historijsku bronzu na Svjetskom prvenstvu!

Mlada bh. plivačica, Lana Pudar (15), u finalu Svjetskog prvenstva u Abu Dhabiju u malim bazenima u disciplini 200 metara delfin zauzela je treće mjesto.

Pudar je ostvarila vrijeme od 2.04.88, prva je Zhang sa vremenom 2:03:01, a druga je Amerikanka Hook koja je plivala u vremenu od 2:04:35.

Vezano | Lana Pudar osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Abu Dabiju

Također, Lana je danas i postavila novi juniorski rekord Evrope u disciplini 200 metara delfin.

Lana je jutros u kvalifikacijama osvojila prvo mjesto u svojoj grupi, a njeno vrijeme bilo je ukupno četvrto od svih takmičarki.

Za bh. plivanje ovo je bilo prvo, historijsko finale na Svjetskom prvenstvu i prva medalja.

Naša najbolja plivačica će nastupiti i u naredna dva dana u Abu Dhabiju.

U subotu će plivati kvalifikacije u disciplini 50 metara delfin, dok će u nedjelju nastupiti u disciplini 100 metara delfin.