OI Rio: Srbija pregazila Australiju na putu do košarkaškog finala

U drugom polufinalu košarkaškog olimpijskog turnira Srbija je uvjerljivo porazila Australiju 82:76 i u finalu za zlato borit će se s Amerikancima koji su ranije bili bolji od Španjolske 82:76.

Srbija je nadigrala Australiju u svim segmentima igre, riješivši utakmicu praktično već u prvom poluvremenu u kojem su Australci uspjeli ubaciti svega 14 poena. Na odmor se otišlo s prednošću Srbije 35:14.

U drugom poluvremenu prednost Srbije je rasla i do 30 poena, a konačan rezultat iznosio je 87:61.

Miloš Teodosić je sa 22 koša maestralno predvodio Srbiju, Stefan Marković je dodao 14 poena, dok su Brock Motum i Patty Mills sa po 13 ubačaja bili najefikasniji kod Australije.

Finale je postavljeno kao posljednji događaj na čitavim Igrama u Riju, u nedjelju od 20:45 sati.

SAD i Srbija igrali su međusobno i u skupini prije tjedan dana, kada su Amerikanci pobijedili s 94:91, a Bogdan Bogdanović je promašio tricu za produžetak.

Prije finala u nedjelju od 16:30 Španjolska i Australija igrat će za brončanu medalju, a u slučaju pobjede Australcima bi to bila prva košarkaška medalja na OI. (Fena)