Utorak, 16. Aprila 2024.

Odbojkašice Slobode u finalu Kupa Federacije

Odbojkašice tuzlanske Slobode plasirale su se u finale Kupa Federacije BiH, nakon što su sinoć u dvorani Mejdan pobijedile ekipu SOK Mostar rezultatom 3:0 (25:17, 25:14, 25:18).

Samo u prvom setu gošće su pružile veći otpor. Povele su 5:8, a nakon što je rezultat izjednačen na 8:8, Belma Ibrahimović je osam puta uzastopno servirala za prednost domaćih od 16:8 i tu je slomljen otpor Mostarki.

U naredna dva seta domaća ekipa je opravdala ulogu favorita, igrajući ujednačenim ritmom, dok je u finišu posljednjeg trener Armin Dervišević na parket uveo i „rezervistice“, pa su gošće upisale nešto više poena nego u prethodnim setovima. (Fena)