Petak, 19. Aprila 2024.

Odbojkašice Kule Gradačac slavile u Tuzli nakon pet setova

U prvoj utakmici četvrtfinala play-offa za odbojkašice, Kula Gradačac je sinoć u Tuzli pobijedila domaću Slobodu rezultatom 3:2 (25:23, 23:25, 19:25, 25:12, 19:17).

Susret je završen nakon velike drame koja je trajala više od dva sata i jedan poen odlučivao je o pobjedniku.

Gošće su poslije velike borbe riješile u svoju korist prvi set. Naredna dva seta bila su najbolje ovosezonsko izdanje Slobode, nakon kojih je domaći sastav rezultat preokrenuo u svoju korist.

U četvrtom se Kula Gradačac vratila, nakon pada u igri domaćeg tima. Povele su 1:10 i set su okončale vrlo brzo.

Vrhunac izvrsne utakmice, pune borbenosti, „dugih“ poena i igre koja je publiku dizala sa sjedišta, bio je peti set. Sloboda je povela 6:0, zatim 9:4, da bi odbojkašice Kule Gradačac izjednačile na 10:10.

Nakon toga igralo se poen za poen, s čestim izmjenama vodstva, da bi u „trileru“ gošće slavile u „tie breacku“ sa 19:17.

Zanimljivo je da je to četvrta pobjeda Kule Gradačac u službenim nastupima protiv Slobode ove sezone, a treća rezultatom 3:2.

Uzvratni susret igra se za sedam dana u Gradačcu. (Fena)