Četvrtak, 28. Marta 2024.

Odbojkašice Bimal Jedinstva u Tuzli bolje od Slobode

Odbojkašice Bimal Jedinstva iz Brčkog napravile su veliki korak ka plasmanu u finale Kupa BiH.

U prvoj polufinalnoj utakmici, večeras su u dvorani Mejdan u Tuzli pobijedile domaću Slobodu rezultatom 3:0 (25:12, 25:13, 25:19).

Iako su gošće ostvarile „glatku“ pobjedu, Tuzlanke, koje su nastupile bez povrijeđene Belme Ibrahimović, pružile su snažan otpor favorizovanim Brčankama.

Najviše borbe bilo je u trećem setu, kada je mladi domaći sastav značajnu prednost gošći smanjio na 17:18, ali iskusne igračice Bimal Jedinstva nisu dopustile iznenađenje, nego su serijom 7-1 dobile i taj set za 3:0.

Uzvratni susret polufinala igrat će se 25./26. februara u Brčkom.

U drugom polufinalu Banjaluka Voley pobijedila je SOK Mostar s 3:0, a uzvrat je 25./26. februara u Mostaru. (Fena)