Petak, 19. Aprila 2024.

Odbojkaši BiH srušili evropske prvake!

Na Evropskom prvenstvu u sjedećoj odbojci koje se održava u Budimpešti, reprezentacija BiH je ostvarila i treću pobjedu iz isto toliko mečeva. Ovoga puta savladan je evropski prvak, selekcija Rusije sa 3:0 (28:26, 27:25, 25:23).

Bilo je zaista neizvjesno u ovom susretu, a Rusija je, očekivano pružila izuzetan otpor. Oba seta je BiH dobila na razliku, prvi sa 28:26, a drugi rezultatom 27:25.

Rusija je u trećem setu imala prednost u većem dijelu istog, ali su nevjerovatnim preokretom naši momci stigli do pobjede i vodećeg mjesta u grupi. Treći set završen je 25:23.

Danas u 16.00 sati BiH igra i četvrti meč grupe “B” na Evropskom prvenstvu, a protivnik je reprezentacija Poljske, dok “zmajevi” grupnu fazu završavaju sutra mečom protiv selekcije Turske. (Tuzlanski.ba)