Utorak, 16. Aprila 2024.

Nezaustavljiva bh. plivačica: Lana Pudar nakon dva srebra plasirala se u još jedno finale

Nezaustavljiva bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar nakon osvajanja dvije srebrne medalje u disciplini 50 i 200 metara delfin plasirala se u finale Evropskog prvenstva za juniorke u Rimu i u disciplini 100 metara delfin.

Drugu utrku polufinala Lana je završila s vremenom 59.17, što je drugo najbolje vrijeme u polufinalu. Najbolje je ostvarila Ruskinja Anastasiia Markova koja je prvo polufinale završila s vremenom 58.97.

Vezano | Odlična Lana Pudar osvojila još jednu srebrnu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu

Podsjećamo, ranije je naša sjajna plivačica osvojila srebrne medalje na Evropskom prvenstvu za juniore u disciplini 50 i 200 metara leptir, a nema sumnje i da će u finalu utrke na 100 metara biti jedan od glavnih favorita za osvajanje medalje.

Finale utrke 100 metara delfin na rasporedu je sutra od 18 sati.

Naša plivačica će za nekoliko sedmica predstavljati BiH na Olimpijskim igrama u Tokiju.