Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Mostarci osvojili tri zlatne medalje na ‘Borsa Openu’

Na judo turniru “Borsa Open” u Mostaru je nastupilo 1130 učesnika iz 28 zemalja svijeta.

Zlatne medalje iz redova Judo kluba “Borsa” iz Mostara su osvojili Mario Jozeljić, Andrey Marchenko i Josipa Brvenik.

Ovo takmičenje je održano u sportskoj dvorani “Bijeli Brijeg” u Mostaru.

Iz Judo kluba “Borsa” kažu da je takmičenje ove godine dostiglo i najveću kvalitetu organizacije. Zbog toga se Borsa Open 2019 ubraja među najorganizovanije projekte na području BiH, prenosi Fena.

“Praćenje manifestacije uživo preko internet kanala dostiglo je 60 000 gledatelja, a dvorana ‘Bijeli brijeg’ je nadmašila sve svoje kapacitete. Turnir se održavao u subotu i nedjelju, 9. i 10. novembra, a u toku je održavanje trening kampa na kojem učestvuje oko 400 džudaša iz 17 zemalja”, navode iz kluba Borsa.

Iz Judo kluba “Borsa” srebro je osvojio Petar Frljić, dok su se za bronzu izborile Lorena DujmovićMagdalena FrljićMatea ČarapinaAna BošnjakMonika ZadroMarija Naletilić, Sara Zovko Tara Galić.

Trenutni državni prvak Mario Jozeljić je bio pobjednik kategorije u kojoj se nalazio najveći broj takmičara na turniru. Do zlatne medalje u konkurenciji od 45 takmičara on je pobijedio 5 borbi. (Tuzlanski.ba)