Utorak, 16. Aprila 2024.

Max Verstappen starta prvi sutra u trci za VN Holandije

Holandski vozač Formule 1, koji nastupa u bolidu Red Bulla, Max Verstappen osvojio je prvu startnu pozicija za sutrašnju 15. utrku sezone, koja će biti vožena u Holandiji, javlja Anadolu Agency (AA).

Na pisti “Zandvoort“ u Holandiji danas su vožene kvalifikacije za startne pozicije, a na 4.259 metra dugoj stazi Verstappen je imao najbolje vrijeme.

Holanđanin je ostvario vrijeme 1.10.342, čime je osvojio svoju 17. pole poziciju u karijeri. Drugi u trci za Veliku nagradu Holandije sutra će startati Charles Leclerc, iz ekipe Ferrarija, sa zaostatkom od 0.021 sekundi.

Carlos Sainz, također iz Ferrarija, koji je za Verstappenom imao zaostatak od 0.092 sekundi, osvojio je treće startno mjesto.