Liga nacija: Odbojkaši BiH pobijedili Hrvatsku i bez izgubljenog seta stigli do zlata

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci pobijedila je i posljednju utakmicu Zlatne lige nacija reprezentaciju Hrvatske sa 3:0 i odbranila titulu u ovom takmičenju furiozno bez izgubljenog seta.

Zlatni momci prvi set riješili su u svoju korist 25:22. Drugi je također otišao na stranu bh. reprezentativaca rezultatom 25:23. Posljednji set bio je mnogo neizvjesniji od prva dva, ali su bh. reprezentativci uspjeli na kraju slaviti 26:24.

Igrači Ifeta Mahmutovića pobijeđivali su redom Nizozemsku, Srbiju, Njemačku i Hrvatsku. Sve reprezentacije savladali su bez izgubljenog seta i na taj način još jednom potvrdili dominaciju u ovom sportu.