Historijsko finale Salinesa: Kahvedžić i Ivanković srušili svoj bivši klub

Futsaleri Salinesa savladali su večeras u Mostaru FC Mostar SG sa 3:1, te su se tako plasirali u svoje istorijsko finale Kupa Bosne i Hercegovine u futsalu.

Salinesa su do pobjede poveli bivši igrači Starog Grada, Nermin Kahvedžić i Srđan Ivanković. Ponajbolji pivot BiH još uvijek, Nermin Kahvedžić, doveo je Jarčeve u vodstvo u 8. minutu i to je, ispostaviće se, bio i jedini pogodak u tvrdom prvom poluvremenu.

Srđan Ivanković je u 25. minutu uduplao prednost Tuzlaka, ali je Josip Bošković u 32. minutu vratio Mostarce u život. No, Nermin Kahvedžić drugim golom u 34. minutu ponovo odvodi Salines na +2, 1:3, što je ujedno bio i konačan rezultat u ovoj utakmici.

Uz to, treba pomenuti i fantastičnog Darka Milanovića na golu Salinesa koji je bio nepremostiva prepreka za domaće futsalere, i uz strijelce pogodaka, definitivno je najzaslužniji za prolaz Jarčeva u finale.

FC Salines će u finalu Kupa BiH igrati protiv FC Centar koji je u prvom polufinalu sa 7:2 srušio Seljaka. (Tuzlanski.ba)