Srijeda, 24. Aprila 2024.

Historijski trenutak: Amelu Tuki uručena srebrna medalja na Svjetskom prvenstvu

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka osvojio je srebrnu medalju u trci na 800 metara na Svjetskom prvenstvu u atletici koje se održava u Dohi.

Nešto iza 18 sati upriličena je i dodjela medalja, na kojoj je i našem atletskom asu uručeno srebreno odličje.

Nema sumnje da je ovo najveći uspjeh bosanskohercegovačke atletike, a Tuka je time nadmašio svoj uspjeh 2015. godine na Svjetskom prvenstvu u Kini kada je osvojio bronzu.

Tuka je utrku u Dohi istrčao s vremenom 1:43:47 i tako je ostvario svoj najbolji rezultat sezone.

Prvo mjesto je osvojio Amerikanac Donavan Brazier s vremenom 1:42:34, dok je treći bio Ferguson Cheruiyot Rotich s vremenom 1:43.82.