Srijeda, 24. Aprila 2024.

Federer uz dosta muke do titule u Halleu

Federer34

Roger Federer, pobjednik je ATP turnira u njemačkom Halleu, nakon što je u današnjem finalu savladao ruskog tenisera Mikhaila Youzhnyog sa 2:1 po setovima 6:7, 6:3, 6:4

Federer34

Prvi set je donio dosta uzbuđenja. Federer je već u prvom gemu bio blizu breaka, imao je 40:0, ali se Youzhny sjajnim servisom i igrom uspio vratiti i dobiti prvi gem. Imala su oba tenisera u još nekoliko navrata priliku za break, ali su ipak uspjeli zadržati svoj servis, pa je meč otišao u tie break.

Tie break je bolje odigrao ruski teniser (7:5), te je došao do osvanja prvog seta sa 7:6 i vodstva od 1:0.

Federer se uspio vratiti u drugom setu. Napravio je break u pravom trenutku, u osmom gemu, te je sigurnim servisom došao do osvajanja seta sa 6:3 i izjednačenja rezultata na 1:1.

Slična situacija se desila i u trećem, odlučujućem setu. Nakon sigurnih šest gemova, gdje su oba tenisera držala svoj servis, Federer je u sedmom gemu došao o breaka koji mu je donio prednost od 4:3. Sigurnom igrom Fedex je došao do osvajanja trećeg seta sa 6:4 i pobjede u ovom finalu.

ATP Halle: Federer – Youzhny 2:1 (6:7, 6:3, 6:4) (Sportsport.ba)