Subota, 20. Aprila 2024.

Fantastičan nastup tuzlanskih atletičara u Zenici: Osvojeno pet titula prvaka BiH (FOTO)

Na pojedinačnom Prvenstvu BiH za seniore i seniorke koje je za vikend održano na atletskom stadionu “Kamberović polje” u Zenici, atletičari i atletičarke “Sloboda-Tehnograda” osvojili su pet titula seniorskih prvaka naše zemlje za 2019. godinu, jednu titulu viceprvaka BiH, kao i jednu bronzanu medalju.

Titulu seniorskog prvaka BiH za 2019. godinu osvojili je Hajrudin Vejzović (u disciplinama 100 metara sa rezutatom 10.90 sekundi, 200 metara sa rezultatom 22.07 sekundi i štafeta 4×100 metara sa rezultatom 42:83 sekundi).

Mahir Kurtalić je bio prvi u disciplini 110 metara s preponama sa rezultatom 14:99 sekundi, a Rusmir Malkočević pobjednik u disciplini 400 metara s preponama sa 55.00 sekundi.

Ekipno, AK “Sloboda-Tehnograd” bio je najbolji u disciplini 4×100 metara sa rezultatom 42.83 sekundi, a ekipu su činili Hajrudin Vejzović, Mahir Kurtalić, Egon Savić i Rusmir Malkočević.

• Adela Čomor u disciplini 3.000 metara stipl sa rezultatom 11:57.64 minuta postala je viceprvakinja BiH za 2019. godinu.

Bronzanu medalju osvojio je Rusmir Malkočević u trci na 400 metara sa rezultatom 48:89 sekundi. (Tuzlanski.ba)