Evropsko prvenstvo: Odbojkašice Srbije slavile protiv Francuske

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije slavila je u subotu protiv selekcije Francuske rezultatom 3:0 u drugoj utakmici grupe „A“ Evropskog prvenstva za odbojkašice u Beogradu.

Izabranice selektora Zorana Terzića pokazale su kvalitetniju igru večeras u Stark Areni u Beogradu, te ostvarile drugu pobjedu na kontinentalnom takmičenju.

U prvom setu mnogo konkretnija igra odbojkašica Srbije, što potvrđuje i vodstvo od 10:5. Razlika je rasla sve do kraja seta, koji je završen rezultatom 25:14.

U drugom setu srbijanske odbojkašice na još višem nivou, bilježe razliku 15:5, koja potom raste na 22:8. Drugi set završio je rezultatom 25:13. U trećem setu nešto bolja partija Francuske u odnosu na dva prethodna, ali Srbija je bila bolja sa 25:16.

U redovima Srbije se snažnim udarcima posebno isticala Tijana Bošković.

Nakon pobjede nad Francuskom, pred odbojkašicama Srbije su mečevi protiv Belgije (22. augusta), Azerbejdžana (24. augusta) i Rusije (25. augusta). (AA)