Adis Karkelja osvojio tri srebra na međunarodnom takmičenju dizača tegova u Turskoj

Bosanskohercegovački dizač tegova Adis Karkelja osvojio tri srebrene medalje na 3. Međunarodnom prvenstvu koje se održava u turskom Kemeru u organizaciji Sportske federacije islamske solidarnosti (ISSF), javlja Anadolu Agency (AA).

Takmičenje u kategoriji dizača do 94 kilograma bilo je među zanimljivijim događajima ove sportske manifestacije.

Prvo mjesto u sve tri discipline osvojio je domaći takmičar iz Turske Semih Yagci, koji je u trzaju digao 150 i u izbačaju 185 kilograma, te sa ukupnih 335 podignutih kilograma dominantno osvojio tri zlatne medalje u te tri kategorije.

Drugo mjesto, sa također sva tri srebra ponio je dizač iz Bosne i Hercegovine Adis Karkelja. On je u trzaju digao 105, u izbačaju 125, te ukupno zabilježio skor od 230 kilograma.

Treće mjesto osvojio je katarski takmičar Khadil Alhamadi, koji je u trzaju podigao 70, a u izbačaju 95 kilograma.

Pomenuto takmičenje otvoreno je 12. marta i danas završava, takmičenjem u kategoriji dizača do 105 kilograma i u apsolutnoj kategoriji.