Zrinjski u derbiju minimalno savladao Velež, Čelik i Sarajevo odigrali bez golova

Odigrane su i posljednje dvije utakmice 2. kola BHT Premijer lige BiH.

Fudbaleri Zrinjskog došli su do prve prvenstvene pobjede, a u drugom kolu Premijer lige savladali su gradskog rivala i povratnika u društvo najboljih – Velež.

U drugom susretu, fudbaleri Čelika i Sarajeva podijelili su bodove na Bilinom polju u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat je nakon 90 minuta borbe glasio 0:0.

Na stadionu Pod Bijelim brijegom susret je riješen u 55. minuti, kada je Zvonić nespretnom reakcijom pogodio sopstvenu mrežu i tako riješio gradski derbi.

Podsjećamo, Zrinjski je u prvom kolu poražen od Sarajeva na Koševu sa 1:0, dok je Velež sa 3:1 poražen od Mladosti na svom terenu.

U susretu na Bilinom Polju i jedan i drugi tim imao je svoje šanse tokom utakmice, ali su mreže Pavlovića kod domaćih i Kovačevića kod gostiju mirovale svih 90 minuta.

Tim sa Koševa imao je nešto zrelije šanse, ali nije uspio doći do gola s kojim bi imali sto postotan učinak nakon dva odigrana kola u sezoni 2018/2019.