Četvrtak, 28. Marta 2024.

Zrinjski spektakularnim golom iz kornera pobijedio šampiona Kazahstana

Zrinjski je večeras u Mostaru u prvoj utakmici trećeg pretkola kvalifikacija za Konferencijsku ligu savladao kazahstanski Tobol sa 1:0.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, a gosti su u 45. minuti pogodili prečku.

Ekipa Zrinjskog je od 55. minute igrala sa igračem manje jer je Ćorluka morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Ipak, aktuelni šampion BiH je u 76. minuti stigao do prednosti i ispostaviće se pobjede.

Niko Janković je direktno iz kornera postigao spektakularan gol i izazvao eurpciju oduševljenja na stadionu u Mostaru.

Do kraja meča promjene rezultata nije bilo, a u 84. minuti gostujući fudbaler Tomašević je zaradio crveni karton.

Revanš susret igra se za sedam dana u Kazahstanu.

Pobjednik ovog duela će u play offu za ulazak u grupnu fazu igrati protiv poraženog iz dvomeča Olympiakos – Slovan Bratislava.