Zrinjski slavio na Grbavici, Sarajevo minimalno savladalo Borac

U okviru 13. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Željezničar je ugostio ekipu HŠK Zrinjski, a konačan rezultat susreta glasio je 1:0 u korist gostiju iz Mostara. U istom terminu Sarajevo je u Zenici dočekalo Borac i istim rezultatom zabilježilo pobjedu.

U 30. minuti Zrinjski je poveo na Grbavici. Tičinović je sjajnim udarcem lijevom nogom matirao Bendera, u nastavku susreta Željezničar je pokazao želju, stvarao prilike ali do promjene rezultata nije došlo, pa je Zrinjski treći put uzastopno slavio na Grbavici. Susret na Grbavici pratilo je oko 9.000 gledalaca.

Bordo tim u Zenici je dočekao Borca, Sarajevo je stvaralo prilike ali na pogodak su čekali do 59. minute, kada poslije jako lijepe akcije mrežu gostujućeg tima trese Dal Varešanović, poslije ubačaja Ivana Ikića sa desne strane. Ovaj pogodak Sarajeva podigao je domaći tim, koji je kontrolisao naredni period utakmice što je bilo dovoljno da se zabiljeći minimalna pobjeda i prekine negativan niz.