Zrinjski nesretno ispao od Sheriffa, Mostarci saznali narednog protivnika u Evropi

Mostarski Zrinjski nije se uspio plasirati u drugo pretkolo kvalifikacija za Ligu Šampiona.

Zrinjski je u prvom duelu prije sedam dana odigrao 0:0 na svom terenu protiv Sheriffa iz Tiraspola, a večeras je poražen u gostima rezultatom 0:1.

Ekipa Sheriffa je povela u 23. minuti. Nako jednog kornera Savić je nesretno loptu poslao u svoju mrežu i šampion Moldavije je imao prednost od 1:0.

Minutu kasnije Bilbija je pobjegao odbrani domaćih, ali je loše šutirao.

U drugom poluvremenu Zrinjski je stvorio nekoliko dobrih šansi.

Najbolju priliku Mostarce imao je Bilbija u 65. minuti, ali njegov udarac glavom odbranio je golman domaćih.

Desetak minuta kasnije Kamenar je šutirao pored gola.

Do kraja duela golova nije bilo, pa je Sheriff ukupnim rezultatom 1:0 prošao u drugo pretkolo.

Mostarci će u drugom pretkolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu odmjeriti snage sa albanskom Tiranom.

Prvi duel zakazan je za 21. juli, a revanš meč će se igrati sedam dana kasnije.

Tirana je u prvom pretkolu kvalifikacija za Ligu Šampiona ispala od Dudelangea iz Luksemburga (0:1, 1:2).