Petak, 29. Marta 2024.

Zrinjski na krilima Bilbije na Grbavici ubjedljivo savladao Želju

Zrinjski je na Grbavici u posljednjoj utakmici 15. kola savladao Željezničar sa 3:0.

U 12. minuti Bašić šutira sa 20 metara, Bender brani u korner. Mekić u 24. minuti pokušava, udarac odlazi preko gola. Bilbija u 35. minuti iskosa šutira i pogađa spoljni dio mreže.

Gasal nakon sjajnog driblinga gura za Zdunića koji šutira sa 18 metara, Soldo brani. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Zrinjski u vodstvo dolazi u 49. minuti. Bilbija je sa lijeve strane odigrao povratnu loptu za Bašića koji precizno pogađa gol Željezničara. Blažević u 55. minuti ruši Malekinušića u kaznenom prostoru, glavni sudija pokazuje na bijeli tačku, a siguran sa 11 metara bio je Nemanja Bilbija. Čorluka u 66. minuti ubacuje, Bilbija sa peterca šutira preko gola.

Bekrić šutira iz slobodnog udarca u 82. minuti, Soldo sjajno brani. Šut Hajdarevića iz 88. minute ide preko gola. Konačnih 0:3 postavlja Nemanja Bilbija u 89. minuti susreta.