Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Zrinjski golovima Bilbije i Kamenara pobijedio Tuzla City

Ekipa Zrinjskog je jesenji šampion Premijer lige BiH.

Mostarci su večeras u derbiju kola savladali Tuzlu u gostima sa 2:0 i dva kola prije kraja jesenjeg šampionata imaju čak 10 bodova više od današnjeg rivala.

Bila je ovo sedma uzastopna pobjeda u Premijer ligi BiH za izabranike Sergeja Jakirovića.

Zrinjski je u večerašnjem duelu poveo golom najboljeg igrača i strijelca Nemanje Bilbije u 21. minuti.

I u nastavku utakmice gosti iz Mostara su stvarali šanse, da bi 70. minuti Kamenar matirao Brajlovića i riješio sve dileme oko pobjednika.

Momčad Zrinjskog trenutno ima 42 boda nakon 17 odigranih kola i gol razliku 33:5.

S druge strane, Tuzla je drugoplasirana sa deset bodova manje. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)