Zmajevi nakon penala izgubili od Sjeverne Irske i ostali bez plasmana na EURO

Fudbalska selekcija BiH nije se plasirala u finale baraža za EURO nakon što je večeras na Grbavici eliminisana od Sjeverne Irske poslije penala.

Rezultat u regularnih 90 minuta bio je 1:1, zatim su uslijedili produžeci, a onda i penali u kojima su slavili naši protivnici.

Zmajevi su poveli u 14. minuti. Debitant Amedhodžić je poslao dugu loptu prema Cipetiću, naš desni bočni je ubacio za Krunića, a fudbaler Milana pogodio za 1:0.

• Ipak, gosti su poravnali u 52. minuti kada je McGinn iskoristio grešku naše odbrane i matirao Šehića.

Do kraja utakmice nije bilo golova, pa su uslijedili produžeci.

• S obzirom se mreže nisu tresle ni u produžecima, izvodili su se penali, a uspješnija je bila reprezentacija Sjeverne Irske sa 4:5 i izborila nastup u finalu baraža. (Foto: FS BiH)