Željezničar i Velež su odigrali 0:0 na Grbavici u derbi utakmici 31. kola PL BiH.
Ekipa Željezničara je nakon ovog meča smanjila šanse za izlazak u Evropu jer i dalje zaostaje šest bodova za četvrtim Veležom.
Domaći su u večerašnjem susretu mogli povesti u 18. minuti, ali Šabić je pogodio prečku.
Igrala se 25. minuta kada se Spahić odlično oslobodio Bičakčića, sjajno šutirao, ali ovaj put je prečka spasila Željezničar.
Željo je u 80. minuti uspio postići gol preko Krpića, ali je pogodak opravdano poništen jer je u toku akcije Dragović bio u ofsajdu.
U narednom kolu Željezničar gostuje Zrinjskom, dok će Velež dočekati Radnik iz Bijeljine.