Petak, 19. Aprila 2024.

Željo i Sarajevo razočarali u derbiju bez golova

Željezničar i Sarajevo su večeras na Grbavici u susretu 20. kola Premijer lige BiH odigrali 0:0.

Ekipa Želje je u devetoj minuti zabila gol preko Kosorića, ali je dosuđena ofsajd pozcija.

U nastavku prvog poluvremena Željo je bio bolji, imao nekoliko šansi, međutim rezultat nakon prvih 45 minuta igre je glasio 0:0.

Početkom drugog poluvremena Sarajevo je imalo dvije dobre prilike, ali oba puta je Erić odbranio.

Do kraja susreta nije bilo golova, pa bodom mogu biti zadovoljniji fudbaleri Sarajeva koji su zadržali plus devet ispred Želje.

Meč sa Grbavice uživo je pratio i selektor naše reprezentacije Ivajlo Petev.

Sarajevo u narednom kolu igra još jedan derbi i to na svom terenu protiv Zrinjskog, dok će Željo gostovati Tuzla Cityu.