Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Željezničar u generalci pobijedio Tuzla City

Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice savladali Tuzlu City sa 3:1.

Plavi su u vodstvo došli 27. minuti. Hajdarević je šutirao iskosa, N. Fejzić odbio, a Kosorić loptu pospremio u mrežu.

Željezničar vodstvo je uduplao dvije minute poslije. Sjajnu akciju su izveli Hajdarević, Stevanović i Bekrić, a u završnici je pogodio Juričić uz pomoć gostujućeg igrača. Na poluvrijeme se otišlo sa 2:0.

• Naredni gol na Grbavici dogodio se u 88. minuti. Glavni sudija dosudio je penal za Tuzlu City, a siguran sa 11 metara bio je Dženis Beganović.

Konačan rezultat susreta postavljen je u 90. minuti. Bekrić je ubacio iz prekida, a Miletić se izdvojio i nogom pospremio loptu u gol.

Željezničar: Erić – Stevanović, Kosorić (Miletić od 73.), Ikić, Šehić (Milićević od 73.) – Sadiković, Hajdarević, Veselinović (Alispahić od 60.), Bekrić – Lendrić (Hajrić od 73.), Juričić (Blažević od 73.).

Tuzla City: N. Fejzić – Đerić, Kostić, Kojić, Rugašević – Rustemović, Karjašević – Nukić, Džafić, Maksimović – Ramić. Još su igrali: Beganović, Muminović, Badji. (fkzeljezničar.ba)