Utorak, 23. Aprila 2024.

Željezničar na Grbavici savladao Široki i probio se na treće mjesto

Željezničar je večeras na Grbavici u jednom od derbi susreta 27. kola Premijer lige BiH pobijedio Široki Brijeg sa 1:0.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, a trenutak odluke dogodio se u 47. minuti.

Drina je šutirao prema golu golu gostiju, Krpić je promašio odbijenu loptu, ali se na pravom mjestu našao Amoah i ispostaviće se pogodio za trijumf Plavih.

Domaći su u 95. minuti mogli postići još jedan gol, ali Mekić nije iskoristio penal.

Bila je ovo prva pobjeda Željezniačara nakon pet uzastopnih poraza u svim takmičenjima.

Također, prvu pobjedu na klupi Plavih ostvario je i trener Nermin Bašić.

Željezničar je poslije ovog trijumfa treći na tabeli sa 42 boda, a Široki je peti sa bodom manje.

Momčad Željezničara će u narednom kolu gostovati Borcu u Banjoj Luci.