Fudbaleri Željezničara su u okviru 9. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine savladali Posušje rezultatom 1:0.

Željezničar golom Dangubića savladao Posušje

Fudbaleri Željezničara pobijedili su Posušje sa 1:0 na Grbavici u devetom kolu Wwin lige.

Strijelac jedinog gola bio je Filip Dangubić u 55. minuti. Ovom pobjedom, Željezničar se izjednačio na drugom mjestu tabele sa Sarajevom, koje ima dvije utakmice manje.

Utakmica je bila izjednačena, a Posušje je pokazalo čvrstinu, s nekoliko prilika u prvom dijelu. Željezničar je poveo nakon što je Boljević centrirao, a Dangubić glavom postigao gol.

Posušje je pokušavalo izjednačiti, ali su propustili dobru priliku u 84. minuti.

U sudijskoj nadoknadi, VAR je pregledao mogući penal za goste, ali je sudija odlučio da ne dosudi kazneni udarac, pa je utakmica završila minimalnom pobjedom Željezničara.