Španija i Francuska odmjerili su snage u prvom polufinalu Evropskog prvenstva u Njemačkoj. "Crvena furija" je slavila rezultatom 2:1.

Iako su mnogi očekivali tvrdu utakmicu, pogodak već u 9. minuti. Francuska je povela a strijelac je bio Kolo Muani.

U 21. minuti izjednačenje. 16-godišnji Lamine Yamal magičnim udarcem donosi izjednačenje Španiji (1:1).

U 25. minuti veliki preokret Španije. Danel Olmo se magičnim potezom oslobodio jednog francuskog defanzivca i šutirao, a Kounde je smjestio loptu u svoju mrežu. Španija je povela 2:1. Ovim rezultatom okončano je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu Francuzi su tražili put do gola i izjednačenja, ali uspjeha nije bilo.

U 76. minuti Fabian Ruiz je loše reagovao i praktički namjestio zicer za Thea Hernandeza, ali na njegovu sreću, šutirao je desnom nogom i to preko gola.

U 86, minuti Mbappe je krenuo ka kaznenom prostoru Španije, sve je uradio kako treba, ali je loše šutirao, ostaje 2:1. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao.

Španija je po peti put izborila finale evropskog prvenstva.

Španija će u finalu igrati protiv Nizozemske ili Engleske koji svoj meč igraju u srijedu od 21,00 sati.