Utorak, 23. Aprila 2024.

Wales debitovao pobjedom, prekrasan gol Balea (VIDEO)

Gareth Bale je sve započeo, ali je selektor izbornik Kozak pogodio s izmjenom i tako je njegova ekipa uspjela izjednačiti! Ali nije bilo gotovo…

Wales je u prvoj utakmici skupine B s 2:1 pobijedio Slovačku i tako stigao do svojih prvih bodova na Euru. Velšani su odlično ušli u utakmicu, a prednost im je fantastičnim golom osigurao Gareth Bale.

Međutim, Slovaci nisu odustajali, selektor Kozak je pogodio s izmjenom i tako je njegova ekipa uspjela izjednačiti golom Dude u 61. minuti utakmice.

Wales se trgnuo nakon primljenog zgoditka i devet je minuta prije kraja utakmice stigao do pobjedničkog gola. Akciju je započeo Joe Ledley koji je zaigrao u drugom poluvremenu, proigrao je Aarona Ramseya koji je već gubio korak među slovačkim defanzivcima, ali je uspio progurati loptu prema naprijed. Natrčao je na nju Hal Robson-Kanu  i kroz noge Đurici je s desetak metara pogodio za pobjednički pogodak.

Skupina B: Wales 2:1 Slovačka (Bale, Robson-Kanu/Duda).