Vukovi bolji od Tuzlaka u narednom kolu Željo mora pasti! (FOTO)

Olimpic-sloboda

U okviru 23. Kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, tuzlanska Sloboda je gostovala u Sarajevu kod Olimpica.

\"Olimpic-sloboda\"Nakon herojske pobjede u prošlom kolu protiv neugodnog Zrinjskog, fudbaleri Slobode su danas bili gosti kod neugodnog Olimpica.

U utakmici u kojoj se domaća ekipa bori za evropu a gosti za opstanak u ligi, prevladao je kvalitet domaće ekipe i nedostatak velikog broja standardnih prvotimaca kod Tuzlaka.

Nekoliko stotina ljubitelja nogometa po lijepom i sunčanom vremenu pratilo je okršaj Olimpica i Slobode.

Na samom početku Olimpic je krenuo agresivno te imao dvije vrlo dobre prilike da postigne gol. Harba je u petoj izašao sam pred Divkovića, ali se spetljao i loptu poslao preko gola. U 16. Đurić šutira iskosa s 20-ak metara, Divković brani uz dosta poteškoća.

\"olimpik-sloboda13\"

Od 38. Minute Vukovi sa Otoke vode 1:0. Smajić je ubacio loptu do Đurića, ovaj izašao sam na Divkovića, a onda uposlio slobodnog Muharemovića, koji je pogodio za 1:0.

Sloboda je imala minimalni zaostatak sve do 71. Minute kada Harba sjajnim udarcem matira Divkovića za 2:0 vodstvo i ispostavit će se konačan rezultat utakmice.

U četiri utakmice koje su počele od 16:30h postignuto je čak 14 golova.