Visok poraz fudbalera Slobode u prijateljskom ogledu protiv Slaven Belupa

Član HNL-a je bh. premijerligaša pobijedio sa ubjedljivih 5:0 što je jasan znak da je pred tuzlanskim klubom teška sezona.

Slaven je u vodstvo stigao u 11. minuti. Centaršut Bašića s lijeve strane u gol je pretvorio Žuljević. 2:0 bilo je samo dvije minute kasnije. Caimacov je presingom natjerao golmana Slobode na grešku i povećao vodstvo.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jedan lijep pogodak Slavena. Kvržić je u 33. minuti preciznom dubinskom loptom pronašao Žuljevića koji koristi situaciju jedan na jedan i zabija za 3:0.

• U 65. minuti Liklin je iskosa s lijeve strane pogodio za 4:0. U 67. Liklin se pretvorio u asistenta. Pronašao Hlevnjaka koji je glavom zabio za 5:0. Bio je to i končan rezultat utakmice.

NK Slaven Belupo – FK Sloboda 5:0 (3:0)