Velika pobjeda Plave približila tituli: Željo slavio protiv Zrinjskog (FOTO)

Fudbaleri Željezničara slavili su s 2:0 protiv Zrinjskog u derbi susreta 7. kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

Jedini pogodak u prvom poluvremenu meča na stadionu Grbavica u 21. minutu postigao je Ivan Lendrić.

Nakon primljenog gola Zrinjski je krenuo otvorenije u napad, a Željezničar je čekao na šanse iz kontranapada, međutim većih prilika do kraja poluvremena nije bilo.

• U drugom dijelu gledatelji na Grbavici vidjeli su još dva gola.

Prvo je u 76. minutu Marković povisio vodstvo domaćih na 2:0, no samo pet minuta kasnije Filipović je smanjio na 2:1, i tako postavio konačan rezultat utakmice. Plavi sa Grbavice sada imaju tri boda više od Sarajeva, a četiri od Zrinjskog.

Podsjećamo, Sarajevo u petak slavilo protiv Slobode s 1:0, dok u nedjelju igraju Radnik i Krupa. Taj susret počinje u 17 sati.