Velika pobjeda nad Izraelom produžila nadu Zmajeva! (FOTO)

Reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Izrael sa 3:1.

Naša reprezentacija je dominirala cijelo prvo poluvrijeme, a iz prve prave šanse, nastale nespretnom reakcijom Edina Džeke nakon prekida Izraela, gosti dolaze u vodstvo preko Ben Haima II u 41. minuti do kraja. Brzi preokret Zmajevi su napravili za samo četiri minute.

• repka-bih-12

Prvo je Edin Višća pogodio za 1:1 u 42. minuti na asistenciju Miralema Pjanića, da bi iz penala Edin Džeko postavio rezultat na 1:2 u 44. minuti.

Konačnih 3:1 postavio je Edin Višća u 75. minuti svojim drugim golom na utakmici, ali i svojim drugim golom ukupno za reprezentaciju.

• dzeko-izrael-bilino-polje2

Mogli smo i do 4:1 ali se Edinu Džeki u posljednjim minutama utakmice ispriječila prečka. Treba reći da je iz nekoliko grešaka naše odbrane i Izrael stvarao izgledne prilike, srećom bez realizacije.

Teška i strpljiva pobjeda koja je veliki korak ka plasmanu ka Europskom prvenstvu.(Reprezentacija.ba)