Utorak, 16. Aprila 2024.

Velika pobjeda Milana: Rossoneri deklasirali Juventus

Milan je u 35. kolu italijanske serije A u Torinu deklasirao Juventus rezultatom 3:0.

Bitka za Ligu prvaka donijela je debakl Stare dame i još jedno razočarenje za sve navijače ovog kluba.

Pred kraj prvog poluvremena gosti dolaze u vodstvo. Nakon jednog prekida lopta dolazi do Brahima Diaza. On zaista sjajno reaguje i zatim postiže spektakularan gol za prednost Rossonera od 0:1. Milan u 58. minuti propušta veliku šansu da dođe do drugog gola. Chiellini rukom blokira udarac Diaza, a Paolo Valeri pokazuje na bijelu tačku. Penal je izveo Kessie, ali Szczesny to brani.

Stara dama je izgledala nemoćno na terenu. Milan je imao sve pod kontrolom, a zatim gosti ostaju bez Zlatana Ibrahimovića koji je zbog povrede napustio teren u 66. minuti meča.

Umjesto njega ušao je Ante Rebić da bi hrvatski fudbaler u 78. minuti spektakularnim golom donio velikih 0:2 za Rossonere.

Potpuni debakl uslijedio jeu 82. minuti susreta. Calhanoglu je ubacio,a Fikayo Tomori zabija gol za velikih 0:3.

To je na kraju bio i konačan rezultat meča i Milan je došao do velika tri boda u borbi za plasman u Ligu prvaka.

Juventus je tek peti u Seriji A i pod velikim upitnikom je plasman ovog kluba u najelitnije evropsko takmičenje.

Rade Krunić je odigrao posljednjih 20 minuta ovog susreta. (Tuzlanski.ba)