Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Velež neočekivano ispao od Maltežana, favorizirani Alkmaar ubjedljivo savladao Tuzla City

Velež i Tuzla City se nisu uspjeli plasirati u treće pretkolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Mostarci su prije sedam dana na Grbavici neočekivano izgubili od Hamrun Spartansa sa Malte rezultatom 0:1, a večeras su na gostovanju poraženi identičnim rezultatom.

• Ekipa Hamruna je povela u 15. minuti i to golom Jonnya. Nekoliko minuta kasnije Velež je imao dvije sjajne šanse. Prvo je Zeljković pogodio prečku, a onda Pantelić nije pogodio praznu mrežu.

Velež je u nastavku napadao, propustio nekoliko dobrih prilika, međutim Maltežani su zadržali prednost i ostvarili veliki uspjeh plasmanom u narednu fazu.

• Tuzla City je večeras na Grbavici poražena od favoriziranog AZ Alkmaara sa 0:4 i ostala bez plasmana u narednu fazu.

Nizozemci su prije sedam dana minimalim rezultatom 1:0 stigli do trijumfa, a večeras su nakon prvog poluvremena imali prednost od jednog gola.

Igrala se 34. minuta kada je de Wit pogodio za goste. U nastavku meča AZ je još tri puta tresao mrežu nemoćnog Fejzića. Strijelci su bili Pavlidis u 61., zatim Lahdo u 63. te De Jong u 83. minuti.