Velež nakon 33 godine odigrao evropsku utakmicu i slavio pobjedu

Velež je večeras na Grbavici u prvoj utakmici prvog pretkola kvalifikacija za Koferencijsku ligu pobijedio sjevernoirski Coleraine sa 2:1.

Bila je to prva evropska utakmica za Velež nakon 33 godine i odigrana je pred oko 5.000 navijača.

Gosti iz Sjeverne Irske su bolje otvorili utakmicu i poveli golom Dohertyja u devetoj minuti.

Ipak, Velež je u nastavku susreta dominirao i sasvim zasluženo stigao do preokreta i pobjede.

Brandao je u 36. minuti iz penala zabio za 1:1, a isti igrač u 66. minuti iz novog penala postiže još jedan gol i donosi trijumf Veležu.

Spomenimo i da je Coleraine od 65. minute igrao bez isključenog Kanea te da je Velež večeras imao čak 29 udaraca.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Sj. Irskoj, a pobjednik dvomeča u drugom pretkolu igrat će protiv grčkog AEK-a.