Užasan dan za ‘crvene đavole’: Poraz i šamar Unitedu, Manchester se ne budi iz „košmara“

Fudbaleri Manchester uniteda poraženi su od Britghtona 2:1 u meču prvog kola engleske Premijer lige.

Loš start sezone i ovog puta za United, u kom je Cristiano Ronaldo počeo meč na klupi, a Marcus Rashford je promašio nekoliko opasnih šansi.

Kako niko iz navale Uniteda nije mogao da postigne pogodak, to je uradio igrač Brightona, za utješni gol „đavola“ i svejedno nula bodova.

Brighton je poveo golom Pascala Grossa u 30. minutu, da bi isti igrač u 39. duplirao prednost na asistenciju Dannya Wellbecka.

Taj rezultat je ostao aktuelan do poluvremena. U nastavku je United krenuo da igra nešto bolje i najbolju šansu propustio u 60. minutu.

Tada je Rashford izašao sam ispred golmana Roberta Sancheza i promašio. Sanchez mu je nekako skinuo čist zicer lijevom rukom.

Nekoliko minuta kasnije je Rashford primio loptu na lijevoj strani iskosa i šutirao preko gola iz prve sa oko šest, sedam metara.

• Igrao se 68. minut kada je Alexis Mac Alister posle gužve u kaznenom prostoru sproveo loptu u svoju mrežu.

Ronaldo je u međuvremenu ušao u igru, ali nije mogao da pogodi metu.

Lissandro je u 86. minutu tražio penal nakon šuta sa lijevog boka, sugerišuću sudiji Paulu Tirniju da je igrač Brightona igrao rukom.

• Tirni to nije uzeo u obzir, a United je poslije pet minuta nadoknade ostao bez bodova i šanse da se priključi vrhu tabele.

Zato su brojni problemi tima iz Manchestera ostali iz prošle sezone, uprkos promjeni trenera i nekolicini pojačanja.

Da podsjetimo, Brighton je posljednji put sa Old Trafforda otišao neporažen još davne 1983. godine kada je bilo 1:1.