Utorak, 16. Aprila 2024.

U taboru Tuzla Cityja s razlogom bijesni: Igrač Leotara rukom uštopao loptu za 2:2 u Trebinju

Ekipa Leotara ostvarila je pobjedu na domaćem terenu u okviru 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Tuzla Cityja sa 3:2.

Iako su gosti iz Tuzle dva puta imali vodstvo, na kraju su poraženi, dok je Leotar popravio svoj bodovni saldo pred posljednja dva kola.

Gosti su postigli dva gola, imali su dva puta prednost, ali u na kraju nisu mogli biti zadovoljni suđenjem glavnog sudije Matea Muse.

Naime, kod izjednačujućeg gola za 2:2 gosti su protestovali, ali uzalud, iako je jasno vidljivo da je loptu rukom spustio jedan igrač domaće ekipe.

Gol za preokret i prvo vodstvo Leotara postignut je u 76. minuti. Nakon prekida lopta pada u peterac gostiju gdje se najbolje snalazi Uzelac i vara Barcolu.

Gosti su od sredine drugog poluvremena igrali za igračem manje nakon drugog žutog kartona za Hasanbegovića.

I po završetku susreta iz gostujućeg tabora imali su prigovor na suđenje.