Četvrtak, 25. Aprila 2024.

U finalu Svjetskog prvenstva igraju Argentina i Njemačka

Nogometna reprezentacija Argentine plasirala se u finale Nogometna reprezentacija Argentine plasirala se u finale Svjetskog prvenstva u Brazilu.

Argentina je u polufinalu u Sao Paulu boljim izvođenjem jedanaesetraca pobijedila selekciju Holandije sa 4:2. Rezultat nakon 120 minuta igre bio je 0:0.

Drugog finalistu Svjetskog prvenstva u Brazilu odlučili su penali. Devedeset minuta regularnog toka i dva produžetka protekli su u izjednačenoj igri na sredini terena, bez mnogo prilika za pogodak. Najbolju šansu za Argentinu propustio je Higuain u 75. minuti kada je iz neposredne blizine promašio gol, dok je Robben u finišu meča mogao donijeti pobjedu svojoj reprezentaciji, ali je njegov udarac izblokirao Mascherano.

Dodatnih 30 minuta donijelo je sličnu igru bez golova te se prišlo izvođenju jedanaesteraca. Junak argentinske reprezentacije bio je golman Sergio Romero koji je odbranio udarce Vlaatu i Sneijderu. S druge strane, precizni su bili Messi, Garay, Aguero i Rodriguez.

Argentina će u finalu 13. jula u Rio de Janeiru igrati protiv Njemačke, dok će dan ranije u Braziliji za treće mjesto igrati Brazil i Holandija. (Fena)

Ključne riječi: , , , ,