Petak, 19. Aprila 2024.

U Duisburgu senzacija: Sjeverna Makedonija savladala Njemačku!

Sjeverna Makedonija napravila je senzacionalan rezultat savladavši Njemačku u gostima.

Makedonci su poveli s 0:1 u posljednjim momentima kada je pogodio ko drugi do Goran Pandev.

Pandev je zatresao mrežu poslije zaista prelijepe i vrlo tečne akcije gostujućeg tima.

Legendarni kapiten je bio taj koji je i poveo kontru, a na kraju je i rutinski završio pa Marcu-Andre Ter Stegenu nije preostalo ništa drugo nego da maše rukama.

Njemačka je izjednačila u drugom poluvremenu ali Sjeverna Makedonija stiže do novog vodstva ispostavit će se vrijednog pobjede.

Makedonija je povela pogotkom Eljifa Elmasa, koji je pogodio u 85. minuti poslije fenomenalne akcije gostiju.