Tuzla City ubjedljivom pobjedom protiv Zrinjskog osigurao ostanak u Premijer ligi BiH

Tuzla City i naredne sezone će igrati u Premijer ligi Bosne i Hercegovine obzirom da su u posljednjem kolu sa 3:0 savladali Zrinjski u Srebreniku.

• U 15. minuti susreta poveo je City sjajnim golom Miće Kuzmanovića. Pokušavao je Zrinjski u nastavku ali bezuspješno.

Igrala se 64. minuta kada je domaći tim udvostručio vodstvo. Pantelić je centrirao, a Hadžić glavom pogađa mrežu Mostaraca za 2:0.

Do trećeg gola City dolazi na isteku 69. minute. Đorđe Pantelić je iskoristio grešku odbrane Zrinjskog i pogodio za veliku pobjedu.

Domaći tim je meč završio s 10 igrača u polju, s obzirom na to da je u 79. minuti isključen Dušan Pantelić.

Ovom pobjedom Tuzla City je osigurao ostanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, te će naredne sezone biti jedini predstavnik Tuzle u društvu najboljih. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)