Tuzla City savladao Velež i učvrstio se na liderskoj poziciji

U okviru 11. kola nogometne Premijer lige BiH Tuzla City je na Tušnju savladao Velež rezultatom 2:1, te su se tako učvrstili na prvom mjestu tabele.

Ekipa Husrefa Musemića veoma dobro je otvorila meč pa su tako već u 3. minuti imali prednost od 1:0. Strijelac sa bijele tačke bio je Mehanović.

Samo pet minuta kasnije domaći su udvostručili prednost nakon što je Mišić uputio sjajan udarac, a Bogdanović bio nemoćan.

Tri minute prije odlaska na odmor Velež je smanjio prednost na 2:1.

Nakon gužve u šesneastercu poslije izvođenja kornera, lopta je došla do Zajmovića koji je pospremio u mrežu iz blizine.

Rođeni su u durgom poluvremenu sve karte bacili u napad kako bi stigli do izjednačenja. Uspjeli su tako napraviti nekoliko opasnih akcija, međutim rezultat na semaforu nije se mijenjao do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Tuzla City u narednom kolu dočekuje Sarajevo, dok će Velež kome je ovo bila peta utakmica bez pobjede gostovati Posušju. (Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)