Tuzla City nakon pobjede u Širokom Brijegu lider na tabeli

Tim Tuzla Citya upisao je pobjedu u utakmici 8. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na gostovanju kod Širkog Brijega.

Pobjeda je bila imperativ za Širokobriježane u ovom susretu, nakon serije loših rezultata u ovoj sezoni. Ipak ni ovog puta nisu stigli do nje.

Širokobriježani su poveli preko Marića u 12. minuti susreta. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena sa bijele tačke rezultat na 1:1 poravano je Ubiparip.

Drugo poluvrijeme na Pecari pripalo je u potpunosti ekipi Tuzla Cityja koja postiže dva pogotka za konačnih 1:3.

Prvo se Said Husejinović upisao u strijelce za preokret od 1:2, da bi pobjedu ekipe Milenka Bošnjakovića u 62. minuti ovjerio svojim drugim golom Vojo Ubiparip.

Domaći navijači Škripari na ovoj utakmici proslavili su 23. rođendan Udruženja navijača, u 23. minuti rođendan su obilježili bakljadom i parolom.

Tuzla City je nakon večerašnje pobjede zauzela vrh tabele BH Telecom Premijer lige BiH jer nakon 8. kola imaju 17 osovjenih bodova isto kao Sarajevo s tim što imaju za jedan pogodak povoljniju gol razliku.

U narednom 9. kolu na Tušnju se sastaju Tuzla City i Sarajevo. (Tuzlanski.ba)