Turska: Višća zabio i asistirao, fantastičan gol Hodžića nakon asistencije Hajradinovića

Ekipe Istanbul Baskasehira i Kasimpase su odigrale 2:2 u meču 15. kola turske Superlige, a utakmica je protekla u dominaciji bh. reprezentativaca.

Edin Višća je zabio i asistirao, dok je Armin Hodžić postigao gol nakon asistencije Harisa Hajradinovića.

Basaksehir je poveo u 27. minuti golom Chadlija, a asistent je bio Edin Višća. Ipak, gosti su stigli do izjednačenja preko Erdogana u 36. minuti.

Sedam minuta kasnije Koc je dobio drugi žuti karton, pa je ekipa Kasimpase u nastavku igrala sa igračem manje.

U drugom poluvremenu Istanbul je krenuo ofanzivnije, ali Armin Hodžić u 85. minuti zabija gol poslije asistencije Harisa Hajradinovića i donosi vodstvo Kasimpasi.

Bio je to četvrti ligaški gol za Armina, a dva gola je postigao u Kupu Turske.

I kada su svi očekivali kraj utakmice, Edin Višća je u 92. minuti matirao golmana Kasimpase i postavio konačnih 2:2. Edin je ove sezone pogađao četiri puta u turskoj Superligi i dodao pet asistencija.

Višća i Hajradinović su igrali svih 90 minuta, dok je Hodžić zamijenjen u 94. minuti.